Учиться никогда не поздно! Учиться никогда не поздно! Учиться никогда не поздно! Учиться никогда не поздно! Учиться никогда не поздно! Учиться никогда не поздно! Учиться никогда не поздно! Учиться никогда не поздно!

воскресенье, 30 марта 2025 г.

Як оформити пенсію, не виходячи з дому, за допомогою Дія.Підпису?


 

Сьогодні, щоб оформити пенсію, не обов'язково особисто йти до Пенсійний фонд України: відповідну заяву можна подати онлайн. І навіть мати кваліфікований електронний підпис (КЕП) теж не обов'язково, адже можна скористатись Дія.Підписом.






Щоб отримати Дія.Підпис, завантажуємо на смартфон мобільний застосунок Дія та активуємо безпосередньо Дія.Підпис. Смартфон використовуватимемо паралельно із комп’ютером.

Для оформлення пенсії онлайн потрібні будуть скановані копії документів.


Тут треба врахувати, що:

▪️ скани робимо з оригіналів документів

▪️ вони мають бути кольоровими, чіткими та читабельними

▪️ зберігати скани слід у форматах: JPG або PDF

▪️ розмір кожного файлу не повинен перевищувати 1 мегабайт;

Ну і, звичайно, назви скан-копій повинні відповідати виду просканованого документа.


Заяву на оформлення пенсії подаємо дистанційно через вебпортал електронних послуг Пенсійного фонду України.


Для цього робимо наступні кроки:

🔹 Заходимо в особистий кабінет на вебпорталі електронних послуг ПФУ через комп’ютер (https://portal.pfu.gov.ua/)

🔹 У правому верхньому куті натискаємо «Вхід» та обираємо опцію «Увійти до системи» через «Дія.Підпис»

🔹 У новому вікні натискаємо кнопку «Отримати код для входу»

🔹 Після цього скануємо QR-код, що з’явиться на екрані (за допомогою опції сканування QR-коду в додатку «Дія»).


Для цього заходимо у застосунок «Дія» на смартфоні та наводимо зчитувач QR-коду на квадрат з QR-кодом;

▪️Натискаємо на телефоні «Підтвердити»

▪️ Активуємо Дія.Підпис, пересунувши кнопку активації в крайнє праве положення

▪️ Підтверджуємо особу через перевірку за фото, керуючись підказками смартфона, та натискаємо «Далі»

▪️ Вводимо на телефоні п’ятизначний код для накладання Дія.Підпис.

Якщо Дія.Підпис використовується вперше — код необхідно запам’ятати.

Якщо всі кроки успішні, запит на авторизацію через Дія.Підпис для входу на вебпортал ПФУ підтвердиться, а на екрані телефона з’явиться відповідний напис — «Підтверджено».


При цьому вхід в особистий кабінет на вебпорталі електронних послуг ПФУ виконається автоматично;

🔹 Потім на комп’ютері в особистому кабінеті на вебпорталі ПФУ в розділі «Щодо пенсійного забезпечення» обираємо вкладку «Заява на призначення пенсії»

🔹 Обираємо вид пенсії, наприклад «Пенсія за вислугу років»

🔹 Відповідаємо на питання в анкеті-опитуванні для «заповнення атрибутів звернення», натискаючи кнопку «Продовжити»

🔹 Додаємо скан-копії необхідних документів (через кнопку «Додати файл») та натискаємо кнопку «Сформувати заяву»

🔹 Завершуючи усі операції, підписуємо заяву за допомогою Дія.Підпису та надсилаємо до Пенсійного фонду України, натиснувши кнопку «Підписати та відправити до ПФУ».


За результатом опрацювання заяви слідкуємо у розділі «Мої звернення».

суббота, 29 марта 2025 г.

Ґендерна рівність та соціальна інклюзія: освітні серіали Національної едьютейнмент освітньої платформи актуальних знань та навичок «Дія.Освіта»



50 років тому Організація Об’єднаних Націй проголосила 1975 рік Міжнародним роком жінки. Багато держав узяли тоді на себе офіційні зобов’язання, спрямовані на забезпечення рівності жінок і чоловіків. Безліч заходів ужито в таких сферах, як освіта, охорона здоров’я й репродуктивні права, проте систематичне порушення рівності між жінками та чоловіками як у приватній, так і в громадській сфері й далі існує в усьому світі…

 



Освітній серіал «Базові знання про гендер»




Що не так з гендерними стереотипами та як можна з ними боротися?

Ти ж хлопчик, тобі не можна плакати! Ну який футбол, дівчатам краще ходити на танці чи гімнастику! Здається, тут щось не так.

У серіалі «Базові знання про гендер» ми розберемося з гендерними стереотипами: якими вони бувають та яку роль відіграють у нашому житті, а також як впливають на вибір професії, кар’єру й професійний розвиток. Навчіться розпізнавати гендерні стереотипи та небезпеки, які вони несуть як у реальному житті, так і в мережі, дізнайтеся, як можна протидіяти цим упередженням, відстоювати себе та свої кордони.

Освітній серіал створено з ініціативи Мінцифри для платформи Дія.Освіта за підтримки благодійного фонду «Клуб Добродіїв» та міжнародної гуманітарної організації Plan International.

Переглянути серіал можна ТУТ

 


Освітній серіал «Ґендерна рівність та соціальна інклюзія в комунікаціях»




Як комунікувати з урахуванням підходу рівності та інклюзії? Що таке гендерна рівність та соціальна інклюзія?

Освітній серіал «Ґендерна рівність та соціальна інклюзія в комунікаціях» розповідає, як комунікувати з урахуванням підходу рівності та інклюзії.

Серед спікерок та спікерів освітнього серіалу — телеведуча й журналістка Яна Брензей, громадська діячка Уляна Пчолкіна, журналіст і науковець Артем Захарченко, юристка та письменниця Лариса Денисенко, експерт з різноманіття та інклюзії Тимур Левчук, народна депутатка Інна Совсун та інші.

Курс містить 12 відеосерій та відеосимулятор. Кожна серія присвячена окремій темі інклюзивності та гендерної рівності. Кожен з епізодів надає практичні поради щодо інтеграції гендерної рівності та соціальної інклюзії в комунікації для урядових організацій, медіа, рекламних агенцій.

Соціальна інклюзія відображає активний і спрямований на розвиток людини підхід до соціального добробуту, який передбачає більше, ніж ліквідацію бар’єрів чи ризиків. Соціальна інклюзія – це забезпечення того, щоб усі діти й дорослі могли брати участь у житті громади як рівноправні члени, яких поважають і які роблять свій внесок у розвиток громади та суспільства.

Освітній серіал створено Міністерством культури та стратегічних комунікацій у співпраці з Міністерством цифрової трансформації за підтримки американського народу через Агентство США з міжнародного розвитку (USAID) з метою посилення ґендерної рівності та соціальної інклюзії в урядових комунікаціях для платформи Дія.Освіта. Погляди, висловлені в цьому серіалі та матеріалах, не обов'язково відображають погляди USAID або уряду США.

Переглянути серіал можна ТУТ



***


Закон України. Про забезпечення рівних прав та можливостей жінок і чоловіків від 8 вересня 2005 року № 2866-IV [Електронний ресурс] // Офіційний портал Верховної Ради України. — Режим доступу : https://zakon.rada.gov.ua/laws/show/2866-15#Text

Метою цього Закону є досягнення паритетного становища жінок і чоловіків у всіх сферах життєдіяльності суспільства шляхом правового забезпечення рівних прав та можливостей жінок і чоловіків, ліквідації дискримінації за ознакою статі та застосування спеціальних тимчасових заходів, спрямованих на усунення дисбалансу між можливостями жінок і чоловіків реалізовувати рівні права, надані їм Конституцією і законами України.

Розпорядження Кабінету Міністрів України від 12 серпня 2022 р. № 752-р. Про схвалення Державної стратегії забезпечення рівних прав та можливостей жінок і чоловіків на період до 2030 року та затвердження операційного плану з її реалізації на 2022-2024 роки [Електронний ресурс] // Офіційний портал Верховної Ради України. — Режим доступу : https://zakon.rada.gov.ua/laws/show/752-2022-%D1%80#Text

Забезпечення рівних прав та можливостей жінок і чоловіків визнано в усьому світі найважливішим чинником досягнення сталого розвитку, а також умовою побудови правової та демократичної держави, в якій гарантуються та забезпечуються права і свободи людини.

Схвалення Державної стратегії забезпечення рівних прав та можливостей жінок і чоловіків на період до 2030 року зумовлено необхідністю забезпечення реалізації єдиної державної політики, спрямованої на досягнення рівних прав та рівних можливостей жінок і чоловіків у всіх сферах життєдіяльності суспільства, вдосконалення механізмів її реалізації.

Стратегія спрямована на об’єднання суспільства у розумінні цінностей прав і свобод людини, що забезпечуються та захищаються на основі принципів рівності та недискримінації для всіх жінок і чоловіків, хлопців та дівчат, на консолідацію дій центральних та місцевих органів виконавчої влади та органів місцевого самоврядування, міжнародних організацій, соціальних партнерів, громадських об’єднань, інших представників та представниць громадянського суспільства, закладів, установ та організацій різних сфер, приватного сектору тощо для реалізації міжнародних та національних зобов’язань щодо забезпечення рівних прав та можливостей жінок і чоловіків для сталого розвитку держави у всіх сферах.

Закон України. Про засади запобігання та протидії дискримінації в Україні від 6 вересня 2012 року № 5207-VI [Електронний ресурс] // Офіційний портал Верховної Ради України. — Режим доступу : https://zakon.rada.gov.ua/laws/show/5207-17#Text

Цей Закон визначає організаційно-правові засади запобігання та протидії дискримінації з метою забезпечення рівних можливостей щодо реалізації прав і свобод людини та громадянина.

Дискримінація — ситуація, за якої особа або група осіб за їх ознаками раси, кольору шкіри, політичних, релігійних та інших переконань, статі, віку, інвалідності, етнічного та соціального походження, громадянства, сімейного та майнового стану, місця проживання, мовними або іншими ознаками, які були, є та можуть бути дійсними або припущеними, зазнає обмеження у визнанні, реалізації або користуванні правами і свободами в будь-якій формі, встановленій цим Законом, крім випадків, коли таке обмеження має правомірну, об’єктивно обґрунтовану мету, способи досягнення якої є належними та необхідними.

Конвенція про права осіб з інвалідністю [Електронний ресурс] // Вікіпедія : сайт. —  Режим доступу: https://uk.wikipedia.org/wiki/%D0%9A%D0%BE%D0%BD%D0%B2%D0%B5%D0%BD%D1%86%D1%96%D1%8F_%D0%BF%D1%80%D0%BE_%D0%BF%D1%80%D0%B0%D0%B2%D0%B0_%D0%BE%D1%81%D1%96%D0%B1_%D0%B7_%D1%96%D0%BD%D0%B2%D0%B0%D0%BB%D1%96%D0%B4%D0%BD%D1%96%D1%81%D1%82%D1%8E

Міжнародний договір ООН про права людини, спрямований на захист прав та гідності людей з обмеженими можливостями. Сторони Конвенції зобов'язані сприяти, захищати та забезпечувати повне здійснення своїх прав людьми з обмеженими можливостями та забезпечити повну їх рівність перед законом. Конвенція слугує головним каталізатором у глобальних змінах ставлення до людей з обмеженими можливостями не як до об'єктів благодійності, медикаментозного лікування та соціального захисту, а як до повноправних та рівноправних членів суспільства з правами людини. Конвенція стала першим договором про права людини у XXI столітті.

Текст Конвенції було прийнято Генеральною Асамблеєю Організації Об'єднаних Націй 13 грудня 2006 року. Україна підписала Конвенцію 13 грудня 2006, ратифікувала 16 грудня 2009, договір набрав чинності для України 6 березня 2010 року.

 

Гендерні аспекти державної служби : монографія / М. Пірен, Н. Грицяк, Т. Василевська, О. Іваницька ; за заг. ред. Б. Кравченка. — Київ : Вид-во Соломії Павличко «Основи», 2002. — 335 с.

У монографії розкрито структуру та функції управління персоналом державної служби в контексті адміністративної реформи та досліджено вплив гендерної політики у процесі управління персоналом. Автори висвітлюють суть гендерних відмінностей, докладно аналізують гендерну політику в Україні та гендерні проблеми державної служби.


Гендер і державна політика : навч. посіб. / пер. з англ. ; упоряд. П. Ренкін. — Київ : Вид-во Соломії Павличко «Основи», 2004. — 394 с.

Збірка праць сучасних західних дослідників присвячена різним аспектам гендерної проблеми. У центрі уваги — економічні, соціологічні та політичні наслідки нерівноправного становища жінок у державах, що розвиваються, а також у країнах з перехідною економікою. Пропонуються конкретні моделі подолання цього стану, аналізується відповідний досвід демократичних суспільств. Розв’язання гендерної проблеми розглядається як чинник збільшення ефективності економічних реформ та забезпечення цілей людського розвитку. Книжка зацікавить державних службовців, науковців, студентів та всіх, кого цікавить гендерна проблема.

Інтегрування концепції гендерної рівності та соціальної справедливості в соціо-економічну сферу / Магдюк Л. Б., Колос Л. Є., Жуковська Г. Г. [та ін.] ; за заг. ред. Магдюк Л. Б. — Київ : Українська асоціація маркетингу, вид-во «Хімджест», 2011. — 116 с.

Збірник інформаційно-методичних матеріалів підготовлено в рамках пілотного проєкту «Школа-студія професійних тренерів та консультантів з питань гендерної рівності та соціальної справедливості в соціо-економічній сфері», який був здійснений ВГО «Українська асоціація маркетингу» у партнерстві з департаментом сімейної політики Міністерства соціальної політики України за сприяння Канадського фонду підтримки місцевих ініціатив в Україні, Канадського агентства міжнародного розвитку.

Концепція проєкту відповідала пріоритетам національної політики соціо-економічного розвитку. В збірнику враховано кращі напрацювання з міжнародного досвіду, в тому числі, основні принципи щодо забезпечування рівних прав і можливостей Канадського агентства міжнародного розвитку, Канадського фонду підтримки місцевих ініціатив. До збірника включено інформаційні та методичні матеріали, які були застосовані під час роботи Школи-студії.

Марценюк Т. Чому не варто боятися фемінізму / Тамара Марценюк. — Київ : Комора, 2018. — 328 с.  

Як швидко й безболісно позбутися страшних і смішних стереотипів про фемінізм? У новій книжці Тамари Марценюк — огляд основних етапів світового феміністичного руху, його ключових постатей і праць, а також здобутків, що їх нині сприймаємо як належне. Крім історії та теорії, тут багато інформації про сучасні феміністичні тренди, фемактивізм, людей і організації, які нині працюють в Україні задля забезпечення рівних прав для жінок і чоловіків. До кожного розділу — посилання на тексти, фільми, відеолекції та інші корисні ресурси, що стануть у пригоді всім зацікавленим.

Бонні Г. Жіноча компанія. Поради й натхнення від 100 мисткинь і підприємниць / Грейс Бонні ; пер. з англ. Журавльової О. — Київ : ArtHuss, 2020. — 360 с.

Концентрат натхнення, відваги й любові — саме так можна коротко описати оповіді талановитих жінок про те, як вони зуміли реалізувати свої таланти, творячи прекрасні речі, підтримуючи інших, розвиваючи локальні, етнічні й професійні спільноти. Вони представляють різні народи й культури, мають різні життєві історії, і багатьом із них на шляху до своєї мрії доводилося докладати чималих зусиль, щоб подолати несприйняття та спротив оточення. Грейс Бонні, ставлячи своїм героїням прості й важливі запитання, створила колекцію захопливих історій, читаючи які жінка впізнаватиме й пізнаватиме себе.

Юсуфзай М. Я — Малала. Історія незламної боротьби за право на освіту / Малала Юсуфзай та Крістіна Лем ; пер. з англ. Ілони Вінничук. — Київ : Наш формат, 2016. — 299 с.

У Пакистані, де доля всіх жінок визначена наперед — бути смиренною дружиною, догоджати чоловікові й виховувати дітей: у 1996 році народилася «інакша» дівчинка. Вона прагнула ходити до школи, носити яскравий одяг і не ховати обличчя. В цей час владу в її рідних краях, в долині Сват, захопив Талібан. За найменше  недотримання «законів» цього угрупування, терористи карали людей побиттям і навіть смертю. Героїня книжки цієї книжки розуміла важливість освіти і обстоювала права жінок, за що й отримала кулю в голову…боронила права жінок, за що й отримала кулю в голову... Її звуть Малала. І на цьому її історія лише починається…

Ульбінайте Д. Велика президентка маленької країни. Історія Далі Грибаускайте / Дайва Ульбінайте ; пер. з лит. Беатріче Белявців. — Київ : Наш формат, 2021. — 256 с. : іл.

Якщо Марґарет Тетчер прославилася як Залізна Леді, то Даля Грибаускайте — як Сталева Магнолія. Волелюбна, прямолінійна, справедлива, з блискавичною реакцією і впевненим голосом — такою запам’ятали литовську президентку (2009 —2019). Ця книжка — історія сильної лідерки, яка знає ціну собі та своїй державі, обстоює національну гідність і вибудовує власну діяльність на суспільних цінностях. Навіть коли залишається сама проти олігархів і корупціонерів, Кремля і Вашингтона, противників і вчорашніх соратників. Це історія жінки, яка показує, що президентами можуть бути не тільки чоловіки… 

 

 

Підготувала К.В. Бондарчук, завідувачка читальним залом.

 

 

понедельник, 24 марта 2025 г.

Конфліктні ситуації та методи їх подолання: освітні серіали Національної едьютейнмент освітньої платформи актуальних знань та навичок «Дія. Освіта»

 


У повсякденному спілкуванні слово «конфлікт» застосовується щодо широкого кола явищ — від збройних сутичок і протистояння різних соціальних груп до службових, сімейних чи індивідуальних суперечок.

Ми вважаємо, що все знаємо про конфлікти… Чи завжди конфлікт є негативним явищем? Що робити, якщо він виникає? Як його уникати? Як зробити так, щоб конфлікт не зруйнував наше життя? Як знаходити спільну мову з людьми, які вибухають гнівом, зберігаючи спокій та врівноваженість? Як перетворити його з негативу в позитив? І, нарешті, конфлікт — чи завжди це негатив?

Кожний з нас вирішує це питання для себе самостійно, збираючи і аналізуючи власний досвід конфліктів, виробляючи досвід конструктивної поведінки, ефективних стратегій і тактик поведінки у конфліктах. В найпростіших ситуаціях ми можемо і без спеціальних знань та умінь запобігати конфліктам, пристосуватися до конфлікту і навіть існувати в ньому, не припускаючи руйнування міжособистісних стосунків і взаємовідносин. Або, ж, зорієнтувавшись у конфлікті, прийняти рішення, що робити, як повестися, як виграти.




 


Освітній серіал «Кризові комунікації»





Ніхто не хоче бути в епіцентрі конфлікту в соцмережах чи стати об’єктом емоційного зриву.

У серіалі ви зрозумієте, як війна вплинула на психіку українців та як розпізнати стрес навколо себе. Тривожне спілкування може статися телефоном, наживо або онлайн — проте з людиною реально поговорити у будь-якій ситуації. Вам допоможуть не лише слова — ви навчитесь впливати на розмову жестами, тоном голосу і поставою

Дізнайтеся фішки та поради, які допоможуть вам приборкати свій стрес та злість співрозмовників.

З цими секретами працювати на благо країни буде легше!

Курс розроблено з ініціативи Національного агентства України з питань державної служби спільно з Програмою розвитку ООН в Україні та за сприяння Міністерства цифрової трансформації України для платформи Дія.Цифрова освіта. Курс розроблено за фінансової підтримки Уряду Данії та Уряду Німеччини.


Переглянути серіал можна ТУТ

 


Освітній серіал «Кризові комунікації в управлінні персоналом»





Війна впливає на людську психіку, і через тривалий час стреси проявляються у конфліктах в колективі. Як справлятися з ними і не втратити дорогоцінних професіоналів?

Навчіться вибудовувати правильну комунікацію в кризові періоди, щоб успішно подолати труднощі і зберегти команду. Дізнайтеся, як стати точкою опори для вашої команди, задавати тон комунікації в команді, говорити на складні теми та уникати конфліктів під час спілкування.

Освітній серіал створено з ініціативи Національного агентства України з питань державної служби спільно з Програмою розвитку ООН в Україні та за сприяння Міністерства цифрової трансформації України для платформи Дія.Освіта. Курс розроблено за фінансової підтримки Уряду Данії та Уряду Німеччини.


Переглянути серіал можна ТУТ



***


Коулман П. Т.  Результативний конфлікт / Пітер Т. Коулман, Роберт Ферпосон ; пер. з англ. Інни Софієнко. — Київ : Наш формат, 2016. — 320 с.

Книга Пітера Коулмана та Роберта Ферґюсона «Результативний конфлікт» має дуже влучний підзаголовок — «Незгода — це сила, що працює на вас». Саме незгода, з якої, власне, і починається будь-який конфлікт, стає рушійною силою поступу в найрізноманітніших ситуаціях — від малих родинних суперечок до великих світових революцій.

До уваги читача — цілий калейдоскоп скрутних сюжетів, шляхи врегулювання конфлікту та методи застосування влади, найрізноманітніші пастки конфліктів, а також сім основних стратегій урегулювання яскравих та часом небезпечних спалахів конфлікту і влади: доброзичливості, підтримки, домінування, поступливості, самостійності, адаптації та непокори. Найкраще ці стратегії можна опанувати тоді, коли ви самі визначаєте, якими будуть ваші власні дії та результати під час конфлікту. З цією метою у книзі запропоновано інструменти для самооцінювання, вправи, перелік запитань для перевірки та зведені таблиці, що допомагатимуть менеджерам, керівникам, адміністраторам, вчителям, медіаторам, переговірникам, консультантам та адвокатам у цьому дуже непростому питанні.

 

Еріксон Т. Мій бос — ідіот / Томас Еріксон ; пер. зі швед. М. Яковлєва ; худож.-оформлювач М. Мендор. — Харків : Фоліо, 2023. — 315 с. — (Шедеври нонфікшн).

Томас Еріксон — шведський журналіст і письменник, психолог із соціальних комунікацій, біхевіорист та особистий тренер. Як письменник він дебютував у 2011 році з кримінальною серією про біхевіориста Алекса Кінга. Написав дві науково-популярних книжки про спілкування та поведінку людей, які видало видавництво «Фоліо».

У книжці «Мій бос — ідіот» Еріксон поділяє начальство за способом їх керування, спілкування та поведінки на чотири кольорових типи — червоний, жовтий, зелений і синій. Він описує теорії та методи, за допомогою яких люди на своїх робочих місцях вибудовують функціональне діалогічне спілкування.

«Ця книжка поділена на дві частини. В перший, «В оточенні поганих начальників», описується, як важко виконувати свою роботу, коли у вас поганий начальник. Ми розглянемо приклади поганого керування та звернемо увагу на те, що ви, як працівник, можете з цим робити.

Якщо ви вже начальник і знаєте, що робите, то тут ви нічого для себе не знайдете. У такому разі переходьте відразу до другої частини книжки, яка починається з розділу 18 «Чому персоналу так важко виконувати свою роботу». Власне, є навіть звичайні працівники, які у своєму професійному житті опинилися в божевільному місці. Всі не можуть робити все, до того ж робити все добре. У цій частині книжки ви прочитаєте про те, як допомогти своїм працівникам розкрити їхній потенціал і знайти справжні рушійні сили. Тож усім начальникам раджу відразу переходити до цього розділу.

Тим із вас, хто насправді цікавиться, чому ваш начальник діє певним чином, пропоную якнайшвидше перейти до подальшого прочитання цієї книжки — бігом! Ви розкриєте секрет, чому одні начальники дуже добре виконують свою роль, а інші — ні».

 

Пірен М. І. Конфліктологія : підручник / Марія Іванівна Пірен. — Київ : МАУП, 2003. — 360 с.

ХХІ століття вимагає від особистості глибоких фахових, інформаційних знань, інноваційного хисту, знання нових технологій, вияву таких чеснот, як духовність і патріотизм. У цій динаміці людського поступу до сталого розвитку суспільства особистість завжди заходить у конфлікт із власним «Я» та суспільним «Ми». таке світобачення й життєтворчість потребують неординарного погляду, глибоких аналітичних роздумів, здатності відходити від стереотипів минулого, йти на ризик, утверджувати підвалини людяного, цивілізованого співжиття. Все це може стати реальністю, якщо ми виховаємо творчу особистість, здатну усвідомити, що життєвих успіхів можна досягти завдяки старанності, працьовитості, духовності, моральності.

Уникнути конфліктів та їхніх наслідків неможливо, точу й постала потреба ознайомитися з їхньою суттю, динамікою, досвідом вирішення, прогнозування та запобігання. Знання, які може здобути особистість, вивчаючи конфліктологію, підвищать її професійну й інтелектуальну компетентність, а вміле їх використання на практиці реально засвідчить професійну майстерність фахівця й особистості.

У книзі здійснено спробу проаналізувати суть, типологію, діагностику та психологію конфліктів. Особлива увага звертається зокрема на функції конфліктів у суспільному розвиткові , на підвищення управлінської культури й культури людських взаємовідносин. Ця книга для усіх, кого цікавить проблемність буття, управління, запобігання та розв’язання конфліктів. 


Ложкін Г.В. Психологія конфлікту: теорія і сучасна практика : навчальний посібник / Георгій Володимирович Ложкін, Надія Іванівна Пов’якель . — Київ : ВД «Професіонал, 2006. — 416 с.

Про конфлікти знає кожен з нас. Конфлікти супроводжують життя практично кожної людини. Конфлікти водночас неповторні і повторювані, подібні один до одного. Схожі вони, перш за все, нашими реакціями на них, поведінкою, переживаннями. У більшості людей конфлікти викликають у першу чергу неприємні асоціації, негативні емоції, переживання, дратівливі спогади.

Людство за історію свого існування накопичило колосальний досвід життя і виживання у конфліктах — досвід розв’язування конфліктів різних видів, починаючи від непорозумінь, сварок, і закінчуючи війнами. Науковий аналіз і узагальнення цього досвіду привели до виникнення і становлення нової міждисциплінарної та інтеграційної галузі наукових знань про конфлікти, засоби їх аналізу і регулювання — конфліктології.

У книзі розглядаються актуальні психологічні проблеми конфліктів, їх функцій, видів і місця в житті особистості, а також особливості їх виникнення та вирішення. Особливу увагу автори звертають на психологічні аспекти аналізу та діагностики конфліктів, прогнозування і профілактики, на психологічні техніки і технології врегулювання й вирішення конфліктів. В навчальному посібнику підібраний й адаптований комплекс психологічних методик, що дозволяють в значній мірі попереджувати виникнення конфліктних ситуацій, ступінь і частоту виникнення конфліктів, попереджувати психологічні прояви проблеми впливу конфліктів на становлення особистості та її розвитку, психологічних наслідків конфліктів для особистості, групи, суспільства. Книга адресована всім бажаючим отримати практично орієнтовані психологічні знання, уміння і навички діагностики й прогнозування, регуляції і розв'язання конфліктів. 

Орлянський В. С. Конфліктологія : навчальний посібник / В. С. Орлянський. — Київ : Центр учбової літератури, 2007. —160 с.

Книга подає систему знань про конфліктологію як науку. Курс лекцій вміщує матеріал про історію становлення цієї дисципліни, дає характеристику конфліктної ситуації, етапів протікання конфліктів, способів та методів управління конфліктами, а також способів їх попередження та профілактики. Окремо виділяється лекція з проблеми конфлікту в умовах організації.

Призначається для студентів гуманітарних та економічних дисциплін вищих навчальних закладів. Може бути використана для самостійного вивчення окремих розділів конфліктології керівниками та спеціалістами різних галузей народного господарства.

 

Гірник А. Конфлікти : структура, ескалація, залагодження / Андрій Гірник, Андрій Бобро. — Київ Вид-во Соломії Павличко «Основи», 2003. — 172 с.

Міжособистісні конфлікти часто є джерелом роздратування, гніву та інших негативних емоцій. Тож перший, що спадає на думку, напрямок управління поведінкою в конфлікті — управління емоційним станом, застосування техніки охолодження емоцій до себе та іншої сторони. Наприклад, можна спробувати інакше подивитися на ситуацію, яка викликала негативні емоції, запитати себе: «Яку науку я можу отримати з цієї ситуації, щоб бути готовим до зустрічі з аналогічними ситуаціями в майбутньому? Як мені набути  впевненості в діях, якщо подібна ситуація повториться?

У книзі «Конфлікти : структура, ескалація, залагодження» розглянуто актуальні проблеми класифікації та дослідження конфліктних ситуацій. Особливу увагу приділено методиці аналізу причин, структури та перебігу конфлікту. Докладно висвітлено способи мирного залагодження соціальних конфліктів. Розрахована на соціологів, психологів, фахівців системи державного управління та місцевого самоврядування.

 

Дуткевич Т. В.  Конфліктологія з основами психології управління : навчальний посібник / Тетяна Вікторівна Дуткевич. — Київ : Центр учбової літератури, 2005. — 456 с.

Людина — головна рушійна сила розвитку суспільства, що відбувається на ослові вдосконалення технологій, нових наукових відкриттів та технічних винаходів. Психологія, яка досліджує таємниці внутрішнього світу людини, чимдалі більше впливає на соціальні процеси, у тому числі на ті, що відбуваються у сфері як матеріального, так і духовного виробництва. Для ефективності останнього велике значення мають питання згуртування людей у колективах навколо спільного вирішення практичних задач. Гострою є проблема збереження психічного та фізичного здоров'я особистості, яке прямо залежить від якості її спілкування з оточуючими, від злагоди у сім'ї та на роботі.

Книга «Конфліктологія з основами психології управління» включає навчальні програми з конфліктології та основ психології управління, курс лекцій за навчальною програмою, практичні роботи і завдання для програмованого контролю знань, іменний і предметний покажчики, список рекомендованої та використаної літератури. Зміст посібника добирався з урахуванням найбільш актуальних питань конфліктології та психології управління і включає розкриття феноменології та сутності конфліктної взаємодії, понять управлінської діяльності та факторів її ефективності. Окрема увага приділяється методикам залагодження і попередження міжособистісних конфліктів на основі індивідуального підходу практичного психолога до конфліктуючих. Навчальний посібник рекомендується студентам психологічних та педагогічних спеціальностей. Він може бути у нагоді керівникам установ і практичним психологам.

 


Підготувала К. В. Бондарчук, завідувачка читальним залом.



Електронна марка – сучасне рішення для зручної та вигідної доставки!



 

Чи знали Ви, що можна швидше і зручніше надсилати кореспонденцію завдяки електронним маркам від Укрпошти?

 



Що таке електронна марка?

Це цифровий знак поштової оплати у вигляді QR-коду, який містить інформацію про відправлення та підтверджує оплату послуг поштового зв’язку.

 


Основні переваги:

  • Економія часу – все можна зробити онлайн у зручний для вас час.
  • Зручність – ідеальне рішення для тих, хто часто надсилає кореспонденцію.
  • Доступність – електронні марки доступні 24/7 у Особистому кабінеті Укрпошти.
  • Оптимізація витрат – заощаджуйте на податках: ПДВ у 20% нараховується лише на частину пересилання по території України.

 

Як скористатися електронною маркою?

  1. Увійдіть до Особистого кабінету Укрпошти.
  2. Створіть список із типом відправлення «Рекомендований лист. Електронна марка».
  3. Заповніть усі необхідні дані та оберіть відправлення для оплати.
  4. Оплатіть послугу онлайн.
  5. Роздрукуйте супровідний ярлик із QR-кодом.
  6. Надішліть лист з найближчого відділення Укрпошти або скористайтеся кур’єрською доставкою.

 

Окрім зручності, електронна марка – це ще й значна економія. Наприклад, при відправленні міжнародного рекомендованого листа частина тарифу на пересилання по Україні становить лише 60 грн (без ПДВ).

 

Додаткова перевага для бізнесу: юридичні особи, які укладають договір з Укрпоштою, можуть контролювати витрати через баланс у Особистому кабінеті.

 

Використовуйте електронні марки! Це інноваційний підхід до поштових відправлень, що дозволяє економити час та кошти.

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...